„V”

Monika WACHOWICZ

reżyseria, scenariusz, choreografia, przygotowanie kostiumu oraz scenografia: Monika Wachowicz
muzyka: zespół Murcof, utwór „Casta Diva” Maria Callas
aranżacja muzyczna: Mirosław Matyasik

,,V” to autorskie solo Moniki Wachowicz, aktorki i tancerki Teatru A PART z pogranicza teatru emocji, ciała oraz tańca. „V” w świecie bohaterki staje się podróżą do przeszłości, koniecznością stanięcia twarzą w twarz z życiem i energią witalną, jest również niespieszną wędrówką, zmierzeniem się z samotnością, stratą i powolnym „oswajaniem się” z tym.

„Jedną z przyczyn, dla których pragniemy miłości i tak rozpaczliwie jej szukamy, jest to, że miłość to jedyne lekarstwo na samotność, wstyd i smutek. Są uczucia, które zapadają w sercu tak głęboko, że tylko samotność może je znowu wyciągnąć. Są prawdy tak bolesne, że tylko wstyd pomaga z nim żyć. I są sprawy tak smutne, że w płaczu nad nimi może cię wyręczyć tylko dusza”
„SHANTARAM” Gregory David Roberts

UWAGA: Spektakl dla widzów dorosłych

Monika Wachowicz (ur. 1978)
aktorka, instruktor teatralny i pedagog, organizatorka imprez teatralnych, wcześniej związana m. in. z katowickim Teatrem Cogitatur; współpracowała także m. in. z duńskim teatrem Cantabile 2; prowadzi autorskie Studio Ciała i Emocji; bierze udział we wszystkich spektaklach i projektach artystycznych Teatru A Part (za wyjątkiem przedstawień solowych „Kołysanka” „Więzy” oraz „Święto wiosny”); koordynatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part; prowadzi Studio Aktorskie Teatru A Part.