„Stopklatka”

Michał FELCZAK

Monodram w pierwotniej wersji powstał na potrzebę egzaminu z przedmiotu „praca z reżyserem” w policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie na początku 2018 roku. Z czasem ewoluował i dojrzewał we mnie, zmieniały się jego aspekty technicznie. Z początku trwał zaledwie 15 minut, obecnie jest to 45 minut spektaklu..

Bohaterem jest Wojtek, młody chłopak, który miał marzenia, rodzinę, dziewczynę i cele. Skoczył to wody na główkę, co ma teraz? Na pewno świadomość swojego życia po wypadku.

„Żadnej dobrej sceny nie da się pokazać w teatrze tak, żeby wyglądała jak prawdziwa. W kinie można więcej pokazać niż naprawdę. (…)”

Michał Felczak (ur. 1994) – szlifował umiejętności aktorskie w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie i w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku w klasie fortepianu i gitary.

W 2018 roku zdobył II nagrodę za najlepszą rolę męską w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kemerowie (Rosja) za rolę Astrowa w spektaklu „Tęsknota” reż. P. Siekluckiego, III nagrodę na Festiwalu Monodramów w Tychach i I nagrodę na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku za monodram „Stopklatka”.

Jest związany z Teatrem Kamienica w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Krakowie.